logo      PŘESTAVBY NA E85  E85 Legálna přestavba na E85 

Kalkulačka úspory s palivem Ethanol E85:

Jako oddělovač desetinných řádů použijte prosím tečku.
Cena E85 za litr:
Cena benzínu za litr:
Průměrně zvýšená spotřeba s palivem E85: %
Průměrná spotřeba (litry) na 100 km: litrů
Ročně najedu: Km
Roční útrata za benzín: 0
Roční útrata za E85: 0
ROČNĚ UŠETŘÍTE: 0
AUTOETHANOL® CZ
.

NajduZboží.cz

Conversion Kit v4.2 Engine Type
Conversion Kit Connector Types
Your Vehicle Type*
Telephone:*

Autoethanol
Podporuje mojeID

.................................

ETHANOL A PŘESTAVBA NA E85
Přestavba na E85

 

Ethanol E85 je dokonalým palivem pro Váš motor

Ethanol E85 je nejen levnější variantou pro Vaše auto než jakékoliv jiné pohonné hmoty, ale má příznivý vliv na výkonnost, kterou zvyšuje o 10 až 15%. Jeho velkou výhodou potom také je, že se jedná o líh látku, která má přirozeně vlastnosti, jež příznivě působí na životnost celého auta. Ethanol totiž na rozdíl od benzínu neobsahuje karbon, což má vliv na správnou kompresi motoru a tedy i jeho bezproblémovou funkčnost. Díky nepřítomnosti karbonu se navíc prodlužuje životnost také lambda sond a katalyzátorů, na kterých se neusazuje špína. Auto na E85 má navíc nižší výhřevnost motoru, protože samotná teplota hoření paliva je značně nižší. Zapomeňte na tepelné namáhání součástí Vašeho vozidla a prodlužte jeho chod o 30 až 35%! Přirozeně vysoké oktanové číslo 109 a malá agresivita této kapaliny je garancí, že si své ekologické vozidlo budete dlouho a naplno užívat. Dejte svému autu jedinečný ethanol – palivo E85, které bude jeho motoru i jiným částem pouze prospívat!

 

ETHANOL E85 DOKONALÉ PALIVO PRO VÁŠ MOTOR

Nejnovější výzkum působení ethanolu na spalovací motor.

Palivo ETHANOL/E85 má několik bezkonkurenčních výhod ohledně životnosti motoru.

Ethanol neobsahuje žádný karbon, který zásadně snižuje kompresi a tím pádem i životnost benzinového motoru. Při použití klasického naturalu se nanáší usazeniny karbonu na ventily, které pak nedoléhají a tím pádem se po letech výkon auta snižuje, u ethanolu se ale nic takového neděje. Mikročástice karbonu obsažené v oleji také ničí těsnící kroužky na pístech válců. Karbon se objeví v oleji při jízdě na natural docela rychle, cca po 3000 km od výměny oleje - olej černá.  V ethanolu nejsou obsaženy mikročástice karbonu, tudíž olej při jízdě na ethanol nečerná a zachovává si viskozitu. Právě protože ethanol neobsahuje karbon, tak se zásadně prodlužuje životnost motoru.

Dále se  zásadně prodlužuje životnost lambda sond a katalyzátorů - protože se na těchto součástkách při jízdě ne ethanol neusazuje karbon (což je známe hlavně u lambda sond,  které pod silným nánosem karbonu nedokážou měřit bohatost směsi paliva).

Další výhodou, která zásadně ovlivnuje životnost motoru je nižší výhřevnost a teplota hoření paliva o až 32%, tím pádem se součástky v motoru zdaleka tak tepelně nenamáhají a tím se také značně prodlužuje životnost motoru.

Nižší výhřevnost má také jednu nevýhodu - kvůli nižší výhřevnosti není možné dosáhnout úplně stejnou spotřebu jako u naturalu, spotřeba se pohybuje od  10% až 30% navíc, samozřejmě vše záleží na stavu motoru.

Ethanol (Líh) není samozřejmě zdaleka tak agresivní  jako benzín, jelikož benzin je těkavá látka a k zvýšení oktanového čísla  se používají látky např. Methylbenzen známý jako Toluen, což u ethanolu není nutno jelikož má oktanové číslo 109 bez chemických přísad.

Je samozřejmé, že ethanol nerozpouští ani hadičky nebo těsnění, jelikož je méně agresivní než benzin. Teoreticky by se životnost motoru měla zvednout o 30 až 35%.

 

Ethanol přináší vozidlu řadu špičkových výhod

A co dalšího Vám a Vašemu autu ethanol E85 přináší. Ethanol není korozivní, ba co více takzvaně jímá vodu, což znamená, že ji rozpouští. Voda, která může vážně poškodit funkčnost některých částí vozu tak mizí při spálení směsi. Jestliže navíc vlastníte modernější vůz s hadičkami ze silikonu, gumy, neoprenu a jiných materiálů nemusíte se strachovat o jejich poškození. Nastartujte díky ethanolu bez problémů i v zimě! Palivo se dodává ve dvou variantách (E85 a E70) a díky unikátnímu provedení našich produktů nebudete mít nejmenší problém. Jednoduše nastavitelný přepínač Léto/Zima Vám usnadní rozjezd auta na E85 i v těch nejchladnějších měsících. Užijte si všechny přednosti ekologického paliva, které:

 

-          zvyšuje výkon o 10 až 15%

-          je nízké pořizovací ceny a značně zlevňuje provoz vozidla – není třeba žádný pravidelný servis

-          přestavba na ethanol E85 je rychlá a bez nutnosti přídavné nádrže nebo jiných radikálních zásahů do vozidla

-          auto na E85 jezdí ekologicky – ethanol snižuje emise CO2 až o 70%

-          vozidlo na ethanol Vám dovolí to, co auto na lpg nesvede – parkujte bez problémů i v podzemních garážích

-          S přestavbou na E85 si můžete dovolit střídat palivo – tankujte bez problému ethanol E85, Natural 95 nebo jejich kombinaci

-          Objevte všechny výhody ekologické jízdy na vlastní kůži – projeďte se na zelené vlně doslova téměř zadarmo!

Neškodí motoru!

Ethanol nemůže motoru nijak ublížit vzhledem k tomu, že hoří chladněji než benzín a díky tomu vlastně zvyšuje životnost motoru. Proto části motoru jako ventily, písty, hlava a jiné jsou vystaveny nižšímu teplotnímu namáhání, méně se rozehřívají a díky tomu tvoří méně karbonu a usazenin. Ethanol má také čistící schopnosti a proto části jako trysky, pumpa, vedení jsou udržovány stále v čistém stavu.

 

Ethanol není korozivní!

Velmi často se Ethanol zaměňuje s Methanolem. Methanol korozivní je, Ethanol NIKOLIV. Ethanol je na tom zcela stejně jako ropný benzín. Korozi jako takovou způsobuje voda, nikoliv palivo. Etanol vodu jímá - tedy ji rozpouští. Za předpokladu, že nebyla voda v nádrži před nalitím etanolu, nebude tam ani poté, naopak - bude jí méně, neboť se postupně rozpustí v palivu a zmizí při spálení směsi.

Ethanol neničí těsnění a hadičky!

Tedy pokud nemáte veterána s korkovým těsněním. Přesto u vozů, které byly vyráběny v 70.tých letech min. století se doporučuje prohlédnout celé palivové vedení. U vozidel z 90.tých let již příliš nebezpečí nehrozí. V té době se již používali hadičky ze silikonu, gumy a neoprenu.

Kontaktujte nás se svými dotazy

Nenašli jste na našich stránkách vše o E85, co jste chtěli vědět? Obraťte se na nás ohledně Vašich dotazů. Náš tým specialistů zabývající se leteckými a automobilovými motory je Vám plně k dispozici. Těšíme se na Váš kontakt. Vyzkoušejte pro Vaše vozidlo ethanol!

..............................................................................2012-2013 Autoethanol®. Všechna práva vyhrazena.